TULEKUL_1

TEATER_1

kino11

TULEKUL_1

Ruumide rent Nõmmel 01

KONTAKT_1

Von Glehni Teater esitleb
“NAISEVÕTT”
komöödia

Autor Nikolai Gogol
Lavastaja Margus Prangel
Lavakujundus Kersti Prosa
Kostüümikunstnik Jana Volke
Heli- ja valgusmeister Petri Parrik
Osades Krista Jürgenson, Allan Kress, Helen Alalooga, Miguel Kaju,Külli-Annika Palumets, Tom Kolli, Kairi Vilu, Rauno Varik, Monika Vana, Andres Renke
Toetab Eesti Kultuurkapital

Kestus u 2 tundi 1 vaheajaga

Esietendus 16.10.2020 Von Glehni Teatris

Nikolai Gogoli „Naisevõtt“ on kaskaad värvikaid karaktereid, kus nii pruut kui kapeigmehed pole mitte enam varsaarulised kevadised mullikad, vaid pigem küpsed tegijad, kel igaühel on tulevasele omad nõudmised. Aga pruut pole ka pinna pealt riisutud piiga ja ootab mehelt eelkõige, et see oleks peenemat tõugu ning samas mitte liialt kiitsakas, pidevalt purjus jne jne. Gogoli lugu naise võtmisest või mehele panemisest on täielik absurd. Samas me teeme sedasama lolli järjekindlusega edasi ka tänapäeval. Ainult et praegu joob igaüks kodus ise teed ja otsib oma hingesugulast läbi ekraani ning virtuaalsuhtluse.

Hinnanguid andmata avaneb vaataja ees tempokas ja absurdikoomikasse kalduv naisevõtu lugu, kus satume 1800ndate  alguse Venemaale, Peterburgi, kus vähegi endast lugupidavad õhkasid Prantsusmaa poole ja Venemaal valitsesid klassivahed ning keiser Alexander I. Tänavatel olid siis voorimehed, kaarikud ja ajalehepoisid ning tube valgustasid küünlad ja õlilambid, ent tubades askeldasid pea samasugused hingelised nagu tänapäevalgi ja ootasid koputust uksele. Aegumatu klassika.

VGT Improteater Ehatäht esitleb
“KAS SA SEDA LUGU TEAD...?”
improetendus

Juhendaja ja lavastaja Rauno Meronen

Improviseerijad: Annika Palumets, Gaili Eding, Marju Toom, Monika Vana, Krista Jürgenson, Kairi Vilu

Kestus u 1 tund

Esietendus 6.detsember 2019 Von Glehni Teatris

Improteater Ehatäht on teie ees täiesti uue improkavaga.
Seda peab kuulma, nägema ja kogema.
Miks mitte ka hiljem teistele edasi rääkima.
Üllatame ennast ja teid.
Kõik lood sünnivad kohapeal.

 

Von Glehni Teater esitleb
“RISTUMINE PEATEEGA”
komöödia

Autor Jaan Tätte
Mängivad Margus Prangel, Nero Urke, Ellen Kilgas, Pääru Oja või Tiit Alte

Kestus u 2,5 tundi 1 vaheajaga

Esietendus 25.oktoober 2019 Von Glehni Teatris

"Ma kirjutasin selle RAHA pärast" kirjutas J.Tätte oma maailmakuulsaks saanud näidendi tiitellehel. Tänaseks on näidendit tõlgitud ja mängitud üle maailma ning sellest on saanud üks edukamaid Eesti näitemänge. Kõrged panused ja ülirasked valikud, mille puhul tuleb sügavale oma hinge põhja vaadata, teevad sellest näidendist põneva ja absurdselt naljaka loo, milles RAHA asetatakse noorte armunute ette peateele.

Jaan Tätte "Ristumine peateega" peateema on meid kõiki erutav ning tugevaid tundeid tekitav armastuse ja raha tuleproov. Kui mul oleks miljard krooni ja imeline elukaaslane, kas see on õnn? Aga kui pead valima, kas üks või teine? 90ndatel koos esimeste mobiiltelefonide tulekuga ilmavalgust näinud näidend, viib vaataja üksikusse metsamajja, kus hargnevad sündmused, mis ei jäta külmaks kedagi. Ootamatud pöörded, elufilosoofia, hea huumor ja tugev näitlejate ansambel on see, mida kutsume teid vaatama.

Von Glehni Teater esitleb
“SERENAAD”
allegooriline komöödia-tragöödia

Autor Sławomir Mrożek
Lavastaja Rednar Annus
Mängivad Krista Jürgenson, Monika Vana, Kärolin Liik, Kuldar Feldman ja Miguel Kaju.

Kestus u 45 minutit

Esietendus 8.märts 2019 Von Glehni Teatris

Mrožeki lühinäidendi peategelaseks on rebane inimkujul. Kaval rebane, kelle ainsaks tegevuseks on manipulatsioon. Pole oluline kellega manipuleerida kas kanade või kukega, kõik on sobivad sihtmärgid. Oluline on mäng ise! "Serenaad" on lugu, kus me kõik võime mingil hetkel ära tunda iseenda, kas tumedama või helgema poole. Olla tahetud või tahta?

Von Glehni Teater esitleb

“PESUKARU TALGUPÄEV”

krimikomöödia lastele

Autor Krista Jürgenson Lavastaja Margus Prangel Mängivad Andres Renke, Helen Alalooga, Imre Kaju, Ingrid Faltis, Kairi Vilu, Krista Jürgenson, Külli-Annika Palumets, Margus Prangel, Maria Aabram, Monika Vana, Pekka Flang, Rauno Varik

Etendus sobib tervele perele, kus põnevust on nii väikestele kui suurtele. Kestus u 50 minutit

Esietendus 30.mai 2018 Von Glehni Teatris

Pesukaru ja tema sõbrad tulevad taas! Pesukaru Talgupäev on teine lugu sarjast Pesukaru Saaga. Esimene lugu on Pesukaru Pidupäev

Kogu metsarahvas on kutsutud Pesukaru iga-aastasele kevadisele talgupäevale. Plaanis on ühiselt koristada ja laiendada sahvrit, et oleks rohkem ruumi talvevarudele. Siil on projekteerinud suurejoonelise sahvri ümberehituse ning Hiirekesel on valmis maitsev talgusupp. Talgulised saabuvad, kuid talgutöödega ei suudeta kuidagi alustada, sest juttu jätkub kauemaks. Lisaks on Kukk, Tigu ja Konn kaasa võtnud oma väiksed järglased, kellel on vaja silma peal hoida. Et talgupäev saaks õige hoo sisse, saadetakse Jänes väikestega pesukööki mängima. Kuid siis juhtub midagi väga ootamatut ning metsarahvas peab ühiselt alustama kiirelt päästeoperatsiooniga!

Von Glehni Teater esitleb jõuluetendust

“PESUKARU PIDUPÄEV”

krimikomöödia lastele

Autor Krista Jürgenson Lavastaja Margus Prangel Mängivad Andres Renke, Helen Alalooga, Imre Kaju, Ingrid Faltis, Kairi Vilu, Krista Jürgenson, Külli-Annika Palumets, Maria Aabram, Monika Vana, Pekka Flang, Rauno Varik

Etendus sobib tervele perele, kus põnevust on nii väikestele kui suurtele. Kestus u 50 minutit

Esietendus 26.november 2016 Von Glehni Teatris

Pesukaru Pidupäev on esimene lugu sarjast Pesukaru Saaga, kus tegevus toimub Jõuluõhtul

Krimikomöödia lastele jutustab piduõhtust Pesukaru juures. Kõik metsaasukad on külla kutsutud ja nende auks on uhke pidulaud kaetud. Hakkavadki ükshaaval saabuma külalised. Kõigil on mõnus ja lõbus olla, kuni äkki Jänes avastab...... Mida aga haavikuisand avastab, näete juba ise.

Margus Prangel

teatrijuht ja loominguline juht

Krista Jürgenson

produtsent ja trupijuht

 

vgt-kroonijuveel-kuldne-punase-tutiga